چهارشنبه, 26 دی 1397

 

 

برگزاری جلسه مدیران و معاونین شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر با جهاد دانشگاهی

در راستای سازگاری با کم آبی و اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، نشست مشترک مدیران و معاونین شرکت سهامی آب منطقه ای و جهاد دانشگاهی استان برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر؛ در ابتدای این نشست مدیرعامل این شرکت به تشریح فعالیت ها و اقدامات حوزه متبوع خود در راستای اطلاع رسانی و مدیریت مصرف منابع آب استان پرداخت.

مهندس شاهپور رجائی گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به بخش آب گردیده که تشکیل منظم جلسات شورای عالی آب کشور و اخیراً ایجاد کارگروه سازگاری با کم آبی، گواهی بر این مدعاست.

وی ادامه داد: در راستای اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی در خصوص مدیریت مصرف بهینه آب و تنویر افکار عمومی و ارتقاء دانش عمومی جامعه، اقدامات خوبی جهت گروه های هفت گانه مخاطبان صورت گرفته است.

رجائی اضافه کرد: برگزاری نشست های قضایی با رؤسای دادگستری و قضات مرکز استان و شهرستان ها، برگزاری نشست با بهره برداران منابع آب، اجرای طرح دانش آموزی نجات آب (داناب)، انعقاد تفاهمنامه با سازمان تبلیغات اسلامی و تهیه و انتشار خبر و رپورتاژهای خبری تنها گوشه ای از این اقدامات بوده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری، این اقدامات با پشتوانه و برنامه منظم تری دنبال خواهد شد و در همین راستا انعقاد تفاهمنامه با جهاد دانشگاهی استان با رویکرد تشکیل اتاق فکر در زمینه اطلاع رسانی، آموزش و پژوهش در دستورکار قرار خواهد گرفت.

رجائی مهمترین اولویت اطلاع رسانی را علاوه بر ارتقاء آگاهی شهروندان، ایجاد حساسیت آنها نسبت به منابع و مصارف آب برشمرد و ابراز امیدواری کرد جهاد دانشگاهی استان می تواند در تولید محتوا همراه، همگام و همراستا با برنامه های این شرکت، نقش موثری را در ایجاد این باور و القا این حساسیت ایفا نماید.

در ادامه رییس جهاد دانشگاهی استان نیز ضمن استقبال از برنامه های آب منطقه ای استان، بر ضرورت گسترش تعامل و همکاری دو جانبه با توجه به پتانسیل های این نهاد تاکید کرد.

دکتر احمدی زاده اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در حوزه های علمی و فرهنگی دارای توانمندی های گسترده ای است که از جمله می توان به وجود چند پایگاه خبری از جمله ایسنا اشاره کرد.

وی به ظرفیت 25 هزار نفری دانشجویی استان اشاره کرد و افزود: فرهنگ سازی از طریق دانشجویان انجام می شود و در این خصوص تیم های تحلیل محتوای بسیار قوی داریم.

رییس جهاد دانشگاهی استان بوشهر افزود: اطلاع رسانی بایستی پس از فرهنگ سازی باشد و در هر پروژه ای ابتدا بایستی آموزش را شروع کرد.

وی در ادامه گفت: باید یک پروتکل در خصوص مدیریت مصرف آب تنظیم و سپس از طریق استاندار به ادارات ابلاغ نمود و در ادامه تیم های تخصصی از جهاد دانشگاهی عملکرد ادارات را ارزیابی نمایند.

دکتر احمدی زاده ایجاد اتاق فکر استان با محوریت جهاد دانشگاهی را یک ضرورت دانست و اظهار داشت: این مهم در جلوگیری از اجرای کارها به صورت جزیره ای نقش موثری خواهد داشت.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر

دیدگاه کاربران